OSP w Jabłonce ogłasza nabór do drużyn pożarniczych


OSP w Jabłonce ogłasza nabór do Dziecięcej Drużyny Pożarniczej

Zaproszenie do wstąpienia w szeregi DDP jest skierowane do wszystkich dzieci z terenu gminy Dydnia. Warunkiem uczestnictwa w zbiórkach jest wiek (5 – 10 lat) oraz zainteresowanie szeroko pojętym pożarnictwem.
W ramach zbiórek dzieci poznają podstawy pierwszej pomocy, poszerzą swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa, a także spędzą aktywnie czas w gronie rówieśników. Nauczą się działania w grupie, wzajemnej współpracy oraz nabędą mnóstwo nowych umiejętności praktycznych. Jest to również doskonała okazja do zawarcia nowych przyjaźni na całe życie.

OSP w Jabłonce zaprasza również młodzież do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Warunkiem uczestnictwa w zbiórkach jest wiek (11 – 18 lat).
W ramach zbiórek przedstawiona zostanie specyfika służby strażaka ochotnika. Młodzież pozna zasady pierwszej pomocy przedmedycznej, nauczy się tajnik pożarniczego fachu, a także zostanie przygotowana do przyszłej służby w szeregach OSP.

OSP w Jabłonce zaprasza do wstąpienia do Jednostki Operacyjno-Technicznej

Chcesz pomagać ludziom? Ratować ich mienie, zdrowie, a nawet życie? Zostań strażakiem ochotnikiem. Wstąp w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonce

Jakie kwalifikacje trzeba mieć aby zostać strażakiem?

Mówiąc w dużym skrócie trzeba być sprawnym fizycznie, odpornym psychicznie, chętnym do pracy i zdolnym do poświęceń. Na pewno czynnikiem eliminującym jest klaustrofobia czy lęk wysokości. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych kursów czy prawa jazdy.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 20 maja br. o godz. 18.00 w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonce (Dom Ludowy).

Plakat do pobrania TUTAJ

76