Problem wagi ciężkiej


Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o rozpoczęciu kolejnej edycji akcji informacyjno-edukacyjnej pt. “Problem wagi ciężkiej”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków u dzieci uczęszczających do klas I-IV szkół podstawowych. W ramach akcji rozpowszechniona jest informacja jak prawidłowo dobrać plecak do indywidualnych potrzeb dziecka.
Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zawsze jest w obszarze działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Informacja jest skierowana przede wszystkim dla rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Szkolne zakupy odbywają się w okresie wakacyjnym – zaś załączony plakat pomoże rodzicom w doborze prawidłowego plecaka.

Plakat do pobrania TUTAJ

Informacja dla rodziców do pobrania TUTAJ

37