Przedświąteczne spotkanie w Klubie Seniora+ w Temeszowie


Wielki Tydzień jest czasem przygotowań do najważniejszej uroczystości dla chrześcijan – Zmartwychwstania Chrystusa. W wiosennej atmosferze powstają stroiki, przygotowujemy pisanki, wymieniamy się przepisami na potrawy wielkanocne. Przedświąteczny czas sprzyja też spotkaniom, gdy wspólnie gromadzimy się przy stole, składamy sobie życzenia i dzielimy się jajkiem. Takim ciepłym miejscem, gdzie seniorzy w sympatycznej atmosferze mogą oddać się swoim pasjom, spotkać się, dzielić się radościami i problemami są Kluby Seniora+ w Temeszowie i Jabłonce. 4 kwietnia w Temeszowie odbyło się przedświąteczne spotkanie, podczas którego seniorzy skosztowali świątecznych potraw, złożyli sobie życzenia i powspominali dawne czasy. W spotkaniu tym uczestniczyły również wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Teresa Szelest. Wójt złożyła życzenia świąteczne przybyłym seniorom, podzieliła się refleksjami związanymi z tajemnicą Wielkiej Nocy, życzyła zdrowia, pogody ducha, wiosennego odrodzenia i nadziei.  

276