Ruszyła rekrutacja do SkillsPoland 2021

logo Skills Poland

Szanowni Państwo,

chciałabym Państwa serdecznie zaprosić do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia jakim są eliminacje krajowe SkillsPoland 2021. Konkurs odbędzie się 25-26 listopada 2021 r. w Gdańsku, na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk). W ciągu dwóch dni zmagań 100 zawodników ocenianych przez ponad 40 ekspertów z Polski i z zagranicy, w 9 konkurencjach powalczy o udział w finale WorldSkills Shanghai 2022.

WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills to największe tego rodzaju zawody na świecie – jest nam miło poinformować, że już za trzy tygodnie tj. 22-26.09.2021 r. polska reprezentacja powalczy o tytuł mistrza Europy w austriackim Graz (szczegóły nt. zawodników w załączniku).

W 2017 roku Polska dołączyła do rywalizacji, której efektem będą organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Biuro WorldSkills Poland krajowe eliminacje SkillsPoland 2021. W ramach wydarzenia chcemy zorganizować m.in. targi szkół technicznych i branżowych, panele dyskusyjne, debaty, warsztaty dla nauczycieli oraz oficjalną galę rozdania nagród.

Uruchomiliśmy rekrutację dla poszczególnych konkurencji:

  1. Florystyka,
  2. Frezowanie CNC,
  3. Fryzjerstwo,
  4. Instalacje sanitarne i grzewcze,
  5. Instalacje elektryczne,
  6. Meblarstwo,
  7. Mechanika pojazdów rolniczych,
  8. Obsługa gości hotelowych,
  9. Stolarstwo.

Zależy nam, aby dotrzeć do pasjonatów: uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół, firm, izb i zaprosić ich do udziału w naszym wydarzeniu. Ponadto, poszukujemy ekspertów oraz partnerów biznesowych otwartych na współpracę, którzy pomogą nam przygotować zawodników do startu w mistrzostwach nie tylko w Szanghaju (nauczyciele, przedstawiciele firm – po prostu fachowcy).

W załączniku pozwoliłam sobie przesłać materiały informacyjne o inicjatywie WorldSkills w Polsce i na świecie oraz prezentację o samych eliminacjach, które odbędą się w Gdańsku. Dodatkowo, załączam logotypy oraz baner do wykorzystania na stronie internetowej i social mediach (w przypadku publikacji informacji o naszym wydarzeniu, będziemy wdzięczni za przesłanie linku kierującego do Państwa strony www)

Liczymy, że dzięki Państwa wsparciu i pomocy m.in. przy promocji wydarzenia w szkołach, uda nam się wyłonić „Najlepszych z Najlepszych”, którzy powalczą z nami o medale WorldSkills Shanghai 2022.

Zachęcam do odwiedzenia strony wydarzenia:

worldskillspoland.org.pl/

Pozostaję do Państwa dyspozycji. 

Z poważaniem

Hanna Lipińska

Biuro WorldSkills Poland

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Foundation for the Development of the Education System

Narodowa Agencja Programu Erasmus+

National Agency for the Erasmus+ Programme

Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

tel.: 572 674 633; e-mail: hanna.lipinska@frse.org.pl

http://www.frse.org.pl, www.erasmusplus.org.pl

370