Św. Jan Paweł II in memoriam


22 października po mszy św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jabłonce odbył się pierwszy koncert z cyklu przedsięwzięć artystycznych pn. Spektakl i muzyczno-taneczny dla dzieci i młodzieży. Został on zrealizowany z inicjatywy wójt gminy Dydnia Alicji Pocałuń we współpracy z instytucjami, stowarzyszeniami i jednostkami oświatowymi gminy dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W dniu 22 października Kościół w Polsce obchodzi liturgiczne wspomnienie papieża, św. Jana Pawła II. Z tej okazji uczestnicy wysłuchali niezwykle wzruszających utworów ku czci Matki Boskiej, św. Jana Pawła II i św. Rity w wykonaniu Sanockiego Chóru Kameralnego wspartego instrumentalnym akompaniamentem nauczycieli SM w Dydni podczas koncertu pt. “Św. Jan Paweł II in memoriam”. Dyrygentem chóru jest prof. dr hab. Elżbieta Przystasz, jednocześnie dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Dydni. Na koniec wójt Alicja Pocałuń wraz z księdzem proboszczem Bogdanem Zajdlem wręczyli kwiaty na ręce dyrygent, podziękowali za wspaniałą ucztę duchową i zaprosili chór do uświetniania uroczystości gminnych i kościelnych swoim śpiewem.

253