Święto Jagodnej w Wydrnej przesunięte na 10 lipca!

Jagodna

Wójt Gminy Dydnia pragnie serdecznie zaprosić na Święto Jagodnej, które odbędzie się 10 lipca 2021 r. (sobota) o godzinie 16:00 w Wydrnej.

W programie m.in. występy:

• Uczniów Szkoły Podstawowej w Wydrnej,
  • Grupy Tanecznej „Stokrotki”,
  • Leny Adamskiej – uczennicy Szkoły Podstawowej w Dydni,
  • Artystów z Brzozowskiego Domu Kultury,
  • Duetu akordeonowego Filip & Kacper,
  • Kapeli Ludowej „Młoda Przepióreczka”,
  • Grupy muzyczno-teatralnej „Entre dos Aguas un Teatro”,
  • Zabawa ogrodowa z zespołem biesiadnym.

Atrakcje towarzyszące:

• Gry, zabawy, animacje dla dzieci,
  • Wystawa rękodzieła ŚDS w Krzywem,
  • Stoisko Klubów Seniora w Jabłonce i Temeszowie,
  • Stoiska lokalnych producentów,
  • Stoisko KGW Wydrna.

Podczas wydarzenia rozstawione będą również punkty:

• Gminnego Biura Spisowego – mieszkańcy gminy będą mogli tutaj uzyskać informacje na temat Spisu Powszechnego 2021, a także będą mieli możliwość spisania się na miejscu. Aby dokonać spisu na miejscu należy mieć przy sobie numery PESEL osób zamieszkujących gospodarstwo domowe.
  • Programu Czyste Powietrze – będą tutaj udzielane informacje na temat możliwości uzyskania dotacji na wymianę centralnego ogrzewania, instalację ciepłej wody użytkowej, ocieplenie budynku, wymianę okien i drzwi, instalację fotowoltaiczną itp.
  • Mobilny Punkt Szczepień – na zapleczu trybun sportowych znajdował się będzie Mobilny Punkt Szczepień, w którym chętne osoby będą mogły zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkową szczepionką J&J, bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Jedynym koniecznym warunkiem szczepienia jest posiadanie przy sobie dowodu osobistego.