Szkoła Podstawowa w Dydni w programie Akademia Małych Zdobywców 2021

Akademia Małych Zdobywców

Szkoła Podstawowa w Dydni zakwalifikowała się do udziału w programie Akademia Małych Zdobywców 2021 realizowanego przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie.

Celem projektu jest zachęcenie uczniów klas I-III do aktywności fizycznej, zdobywania nowych umiejętności ruchowych, prowadzenia zdrowego stylu życia. Program polega na realizacji pozalekcyjnych zajęć sportowych według specjalnie przygotowanego programu, umożliwiającego poznanie przez dzieci nowych sprawności i umiejętności ruchowych.

W ramach programu zostanie również przeprowadzony cykl szkoleń dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego zapoznający ich z nowoczesną wiedzą na temat wychowania fizycznego i zdrowotnego. W celu realizacji programu, a także innych zajęć sportowych, szkoły otrzymają sprzęt sportowy.

Pilotaż programu będzie realizowany w okresie wrzesień-grudzień 2021 r.

356