Święto Proziaka w Temeszowie

proziak_temeszow

W sobotnie popołudnie 20 sierpnia br. w Parku Dworskim w Temeszowie odbyło się kolejne święto proziaka. Święto połączone było z pokazem umiejętności UKS Karate Kyokushin “Byakko” oraz turniej strażacki „Oldboys”.

Strażaków, UKS Karate Kyokushin “Byakko” oraz przybyłych gości serdecznie powitała Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń oraz Pan Stanisław Pytlowany – prowadzący uroczystość.

Pierwszym punktem programu był pokaz karate przygotowany przez członków UKS Karate Kyokushin „Byakko” Dydnia. Mogliśmy podziwiać młodych karateków oraz doświadczonych instruktorów, tj. sensei. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności przez klub na start  stanęły  drużyny Oldboysów z: Jabłonki, Wydrnej, Dydni, Niebocka, Obarzyma i Temeszowa. Drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: przeciąganie liny,  wspinaczka na drzewo po drabinie,  hydronetka, bieg z „rannym” na noszach, strażacki strongman, przelewanie wody z wiadra do wiadra wężem 275. Po podliczeniu punktów z wszystkich konkurencji zwycięzcą zawodów została drużyna z Wydrnej, II miejsce zajęła drużyna z Niebocka, III miejsce drużyna z Jabłonki, IV miejscu znalazły się dwie drużyny z Obarzyma oraz Dydni, natomiast V miejsce przypadło drużynie z Temeszowa.

Wszystkim drużynom wręczono okolicznościowe puchary oraz dyplomy . Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, strażacy z uśmiechem i swobodnie podchodzili do wykonywanych konkurencji, uśmiech nie znikał nawet wtedy, gdy poszło coś nie tak, dali dobrą lekcję przestrzegania zasady Fair Play.

Święto zakończyło się festynem, który trwał do późnych godzin nocnych.

530