Turniej wsi, Krzywe 2022

turniejwsikrzywe

W dniu 07.08.2022r. po raz kolejny we wsi Krzywe odbył się Turniej Wsi o Puchar Wójt Gminy Dydnia. Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Dydnia. Współorganizatorzy to: Salonik w Krzywem Zwierciadle; Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni; Koło Gospodyń Wiejskich w Krzywem; Rada Sołecka Wsi Krzywe; Sołtys Wsi Krzywe; Ochotnicza Straż Pożarna w Krzywem.  Dofinansowanie uzyskano z budżetu Gmina Dydnia.

W Turnieju Wsi o Puchar Wójt wzięło udział cztery drużyny z:  Krzywego, Wydrnej, Obarzyma i Dydni. Zawodnicy z tych sołectw musieli się zmierzyć w dziewięciu następujących konkurencjach sprawnościowych: „ Bieg z wodą”, „Bieg w workach”, „Sołeckie polo”, „Wbijanie ćwieka”, „Traf do butelki”, „Dmuchanie balonów”, „Zbijanie balonów cepami”, „Przeciąganie liny” i „Grupowe skakanie na skakance”. Po pełnych emocji rozgrywkach pierwsze miejsce zajęła drużyna z Krzywego, która otrzymała z rąk Wójt Gminy Dydnia – Pani Alicji Pocałuń  zdobyty puchar. Drugie miejsce zajęła drużyna z Dydni, a trzecie miejsce z Wydrnej.

W programie imprezy nie zabrakło występów artystycznych. Na scenie wystąpili grupy muzyczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dydni: Młodzieżowa Kapela Ludowa „Młoda Przepióreczka” oraz zespół wokalno-muzyczny „Wimela”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Energy Girls”.

Atrakcjami towarzyszącymi były: gry, zabawy, animacje dla dzieci; stoiska lokalnych producentów oraz degustacja regionalnych potraw. W Domu Ludowym w Krzywem znajdowała się wystawa tematyczna artystki – rzeźbiarki pani Ewy Górskiej z Kolbuszowej „Madame Ewa Górska – co jej w duszy gra”. Wystawa ta była zorganizowana przez Salonik w Krzywem Zwierciadle, który prowadzi pani Bogusława Krzywonos – społeczny animator kultury z Krzywego.

Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa ogrodowa z zespołem biesiadnym „Just Band”.

523