Szkolny Dzień Rodziny w Niebocku


Czas spędzony z rodziną jest warty każdej sekundy. – George Sand

W słoneczną niedzielę 9 czerwca w Zespole Szkół w Niebocku zapanowała gwarna i radosna atmosfera. W tym właśnie dniu zorganizowany został szkolny Dzień Rodziny.
Na spotkaniu licznie dopisali zarówno rodzice przedszkolaków, jak i uczniów klas I-VIII. To właśnie dla nich przygotowana została bogata część artystyczna. A znalazły się w niej różnorodne piosenki, tańce, gra na instrumentach, scenki teatralne, wiersze i oczywiście serdeczne życzenia dla mam i tatusiów. Najmłodsi uczniowie przygotowali na zajęciach plastycznych kolorowe upominki, które wręczyli po występach swoim rodzicom.
Po dziecięcych występach, na zewnątrz szkoły, czekały jeszcze różnorodne atrakcje. Dla najmłodszych oczywiście ulubione dmuchańce. Dla nieco starszych dzieci możliwość przejażdżki na quadzie lub zabytkowym motocyklu. Strażacy zapewnili dzieciom prawdziwą frajdę z użyciem gaśnicy i trafianiem strumieniem wody do celu, a także zaprosili do obejrzenia wnętrza wozu strażackiego i jego wyposażenia. Współpracująca ze szkołą pani Kinga Myćka z Jabłonki uatrakcyjniła dzieciom spotkanie, wykonując dla nich balonikowe zwierzątka. Rada Rodziców wsparła mocno organizację imprezy głównie od strony kulinarnej. Były więc kiełbaski z grilla, popcorn, wata cukrowa oraz kiermasz przepysznych ciast. Dochód z tego ostatniego przeznaczony został na wsparcie leczenia absolwentki naszej szkoły Milenki Mazur.
Wśród obecnych na rodzinnym pikniku nie zabrakło zaproszonych gości. Powitaliśmy wójt Bożenę Chorążak, radnych i sołtysa z miejscowości Niebocko, przewodniczącą Rady Rodziców Magdalenę Surmacz oraz księdza proboszcza Andrzeja Szkołę.
Całego przedsięwzięcia nie udałoby się zorganizować, gdyby nie pomoc i wspaniała współpraca z Radą Rodziców. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć w tym miejscu Państwu Magdalenie i Piotrowi Surmacz, Iwonie i Dawidowi Kasei, Paulinie i Łukaszowi Podczaszy, Wojciechowi Rzepce i Monice Indyk. Dziękujemy też druhom strażakom, którzy wspaniale uatrakcyjnili naszą szkolną uroczystość. Składamy też podziękowania fascynatom zabytkowych motocykli, którzy odwiedzając naszą imprezę z pewnością w niejednym maluchu zaszczepili żyłkę motocyklisty. Jednym słowem dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się choćby małym gestem w organizację naszego szkolnego pikniku rodzinnego. Udało się dzięki temu jeszcze bardziej zintegrować społeczność szkolną i lokalną oraz miło spędzić niedzielne popołudnie. Można powiedzieć, że był to dla wszystkich taki radosny i beztroski przedsmak nadchodzących wakacji.
J. Rajtar-Żaczek

fot. źródło Zespół Szkół w Niebocku

Materiał nadesłany, tekst i fot. Zespół Szkół w Niebocku

136