Tydzień Języków Obcych w SP w Dydni


W Szkole Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni odbył się Tydzień Języków Obcych. Od 15 do 19 stycznia br. nauczyciele języków obcych zorganizowali konkursy, gry, zabawy związane z kulturą i obyczajami związanymi z Wielką Brytanią, Francją i Niemcami.

Poniedziałek był w kratkę, tzn. dzieci przyszły ubrane w kratkę, odbył się konkurs poezji świątecznej i zimowej, zaś lekcje języka obcego w klasach młodszych prowadzili starsi koledzy.

Wtorek to Dzień Elfa – obowiązywały ubrania w kolorach zielono-czerwonym a nawet czapki i uszy elfów. Odbył się konkurs plastyczny „Symbole Bożonarodzeniowe, a w szkole powstały świąteczne lapbooki.

Środa to Dzień Renifera, czyli mile widziane były sweterki, czerwone noski i różki. Korytarzowe quizy językowe sprawiły wiele frajdy uczniom. Sporą popularnością cieszył się szkolny konkurs piosenki świątecznej „Christmas Carolling”.

Czwartek to już eksplozja wyobraźni i upust dla sympatii do postaci z bajek, za które przebierali się uczniowie. Odbył się szkolny konkurs wiedzy o świętach Bożego Narodzenia i korytarzowe quizy językowe dla wszystkich uczniów.

W piątek odbył się apel podsumowujący Tydzień Języków Obcych. Można było podziwiać prace plastyczne zgłoszone do konkursów, obejrzeć scenki konkursowe, wysłuchać piosenek i wierszy w trzech językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

W uroczystym apelu podsumowującym cały tydzień konkursów i prezentacji laureatów udział wzięła wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, z inicjatywy której w szkole odbywają się dodatkowe zajęcia z j. francuskiego, angielskiego i niemieckiego. – moją intencją jest, byście od najmłodszych lat rozwijali kompetencje językowe, gdyż języki obce są oknem na świat, wychodzicie do niego bez kompleksów, jesteście bardziej otwarci i macie większe szanse na spełnienie marzeń. Udział w dzisiejszej uroczystości utwierdził mnie tyko w przekonaniu, że był to dobry pomysł i cieszę się, ze go realizujemy w szkole, gdyż efekty są wspaniałe – podsumowała zmagania konkursowe uczniów wójt.

Podczas apelu uczestnicy wysłuchali zwycięskich kolęd, piosenek i wierszy w trzech językach, scenki związane z obyczajami świątecznymi w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Dyrektor szkoły Iwona Pocałuń podkreślała, że najważniejsze podczas Tygodnia Języków Obcych była dobra zabawa. Laureaci konkursów z rąk wójt i dyrekcji odebrali nagrody. Gratulujemy uczestnikom, zwycięzcom, przede wszystkim zaś zaangażowanym nauczycielom, którzy sprawiają, że nauka języka obcego nie jest nudna, a osadzona w rzeczywistości i w ma przełożenie na codzienne sytuacje.

Laureaci poszczególnych konkursów w ramach Tygodnia Języków Obcych:
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA
Maria Sokołowska – kl. VI
Milena Wójcik – kl. VI
Alicja Klimowicz – kl. IV a
KONKURS POEZJI ŚWIĄTECZNEJ I ZIMOWEJ
KATEGORIA KLASY I – III
Zofia Stabryła – kl.I b
Iga Pęcherek – kl. II a
Natan Piskorowski – I b
Wyróżnienie – Zuzanna Kawałek – kl. 3a
KATEGORIA KLASY IV – VIII
Robert Jodłowski – kl VI
Alicja Klimowicz – kl. IV a
Adrian Sabat – kl. V
Wyróżnienie – Aleksandra Rosolska – kl. IV b
KONKURS PLASTYCZNY „SYMBOLE BOŻONARODZENIOWE”
KATEGORIA KLASY I –III
Marlena Adamska– kl. II b
Milena Milczanowska – kl. III a
Amelia Paraniak – kl. II b
Wyróżnienia:
Antoni Sabat – kl. II b
Michał Fejdasz – kl. III b
Jakub Fejdasz – kl. III b
KATEGORIA KLASY IV–VIII
Karolina Kot – kl. V, Julia Kraczkowska – kl. V
Małgorzata Wolwowicz – kl. VI, Karolina Janowicz kl. VII
Alicja Klimowicz – kl. IV a, Natalia Szczepek – kl. IV a
Wyróżnienia
Kinga Siwiecka – kl. VIII
Sabina Siedlecka – kl. VII
Kacper Jodłowski – kl. VII
II KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ I ZIMOWEJ „CHRISTMAS CAROLLING”
KATEGORIA KLASY I –III
Michalina Klimowicz i Emilia Tyczka – kl. II b
Iga Pęcherek – kl. II a
Marcel Delimat- kl. I b
KATEGORIA KLASY IV–VIII
Kaja Czopor – kl. V
Marcel Seman – kl. VI
Aleksandra Rosolska – kl IV b
QUIZ KORYTARZOWY
KLASY I – III
Oliwia Kondoł – kl. III a
Aleksandra Kulon – kl. III a
Stanisław Wójcik – kl. I a
Milena Milczanowska – kl. III a
Alicja Różycka – kl.Ib
KLASY IV – VIII
Dawid Kędra – kl. VI
Emilia Sokołowska – kl. VI
Anna Siedlecka – kl. IV a
Alicja Klimowicz –kl. IV a
Natalia Szczepek – Kl. IV a
Maria Sierotnik – kl. IV a
Robert Jodłowski – kl. VI
Leon Rzeszut – kl. VI
Oliwier Kogut – kl. IV a
Maksymilian Serwatka – kl. IV a
Maja Wydrzyńska – kl. IV a
Klaudiusz Rybczak – kl. VIII
Julia Szuba – kl. VII
Przemysław Gaworecki – kl V
Kacper Kawałek – kl. VII
Julia Marszałek – kl. VII
Hubert Janowicz – kl. V
Kacper Jodłowski – kl. VII

Fot. SP w Dydni/UG w Dydni

199