Tydzień Języków Obcych w SP w Dydni

W Szkole Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni odbył się Tydzień Języków Obcych. Od 15 do 19 stycznia br. nauczyciele języków obcych zorganizowali konkursy, gry, zabawy związane z kulturą i obyczajami związanymi z Wielką Brytanią, Francją i Niemcami.

Poniedziałek był w kratkę, tzn. dzieci przyszły ubrane w kratkę, odbył się konkurs poezji świątecznej i zimowej, zaś lekcje języka obcego w klasach młodszych prowadzili starsi koledzy.

Wtorek to Dzień Elfa – obowiązywały ubrania w kolorach zielono-czerwonym a nawet czapki i uszy elfów. Odbył się konkurs plastyczny „Symbole Bożonarodzeniowe, a w szkole powstały świąteczne lapbooki.

Środa to Dzień Renifera, czyli mile widziane były sweterki, czerwone noski i różki. Korytarzowe quizy językowe sprawiły wiele frajdy uczniom. Sporą popularnością cieszył się szkolny konkurs piosenki świątecznej „Christmas Carolling”.

Czwartek to już eksplozja wyobraźni i upust dla sympatii do postaci z bajek, za które przebierali się uczniowie. Odbył się szkolny konkurs wiedzy o świętach Bożego Narodzenia i korytarzowe quizy językowe dla wszystkich uczniów.

W piątek odbył się apel podsumowujący Tydzień Języków Obcych. Można było podziwiać prace plastyczne zgłoszone do konkursów, obejrzeć scenki konkursowe, wysłuchać piosenek i wierszy w trzech językach: angielskim, francuskim i niemieckim.

W uroczystym apelu podsumowującym cały tydzień konkursów i prezentacji laureatów udział wzięła wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, z inicjatywy której w szkole odbywają się dodatkowe zajęcia z j. francuskiego, angielskiego i niemieckiego. – moją intencją jest, byście od najmłodszych lat rozwijali kompetencje językowe, gdyż języki obce są oknem na świat, wychodzicie do niego bez kompleksów, jesteście bardziej otwarci i macie większe szanse na spełnienie marzeń. Udział w dzisiejszej uroczystości utwierdził mnie tyko w przekonaniu, że był to dobry pomysł i cieszę się, ze go realizujemy w szkole, gdyż efekty są wspaniałe – podsumowała zmagania konkursowe uczniów wójt.

Podczas apelu uczestnicy wysłuchali zwycięskich kolęd, piosenek i wierszy w trzech językach, scenki związane z obyczajami świątecznymi w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Dyrektor szkoły Iwona Pocałuń podkreślała, że najważniejsze podczas Tygodnia Języków Obcych była dobra zabawa. Laureaci konkursów z rąk wójt i dyrekcji odebrali nagrody. Gratulujemy uczestnikom, zwycięzcom, przede wszystkim zaś zaangażowanym nauczycielom, którzy sprawiają, że nauka języka obcego nie jest nudna, a osadzona w rzeczywistości i w ma przełożenie na codzienne sytuacje.

Laureaci poszczególnych konkursów w ramach Tygodnia Języków Obcych:
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA
Maria Sokołowska – kl. VI
Milena Wójcik – kl. VI
Alicja Klimowicz – kl. IV a
KONKURS POEZJI ŚWIĄTECZNEJ I ZIMOWEJ
KATEGORIA KLASY I – III
Zofia Stabryła – kl.I b
Iga Pęcherek – kl. II a
Natan Piskorowski – I b
Wyróżnienie – Zuzanna Kawałek – kl. 3a
KATEGORIA KLASY IV – VIII