Babcia i Dziadek na medal w Wydrnej


19 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Wydrnej odbył się Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy zostali odświętnie przywitani przez dyrektor Halinę Skawińską i wnuczęta już w progu szkolnych drzwi, zaś uroczystość odbyła się w pięknie wystrojonej sali gimnastycznej. Uczniowie w programie artystycznym pokazali codzienność swoich dziadków, którzy okazali się całkiem nowoczesnymi seniorami, obeznanymi z najnowszymi osiągnięciami techniki. Program był bogaty, co wymagało dyscypliny, koncentracji i szybkości, gdyż mali wykonawcy wcielali się w różne role, wymagające szybkiego przebrania. Piosenki przeplatane były tańcami, a te scenkami i skeczami. Gromkie brawa świadczyły o tym, że babciom i dziadkom bardzo się podobało, na koniec zabrzmiało tradycyjne sto lat, a do życzeń złożonych przez wnuczęta, dyrekcję szkoły i radną rady gminy Iwonę Rachwalską dołączyła obecna na uroczystości wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, która życzyła pociechy z bardzo zdolnych dzieci, satysfakcji, zdrowia i wszelkiej pomyślności w rozpoczynającym się 2024 roku. Podziękowała nauczycielom za przygotowanie pięknego widowiska oraz uczniom za radość, jaką dostarczyli widzom. Na koniec dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki oraz narysowane portrety z dołączonymi medalami

215