“Uniwersytet Samorządności” – drugie szkolenie w ramach bloku historycznego Serdecznie zapraszamy

Uniwersytet

Gmina Dydnia zaprasza mieszkańców powiatu brzozowskiego na bezpłatne szkolenie w ramach bloku historycznego w ramach realizacji II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” objętej Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025.

Blok historyczny obejmuje następujące zagadnienia: historia regionu, ważne postaci, miejsca i wydarzenia, znaczenie świadomości historycznej, kultywowanie tradycji, organizacja obchodów rocznic i jubileuszy, znaczenie zabytków oraz troska o dziedzictwo narodowe.

Szczegóły:

Termin: 24 lipca 2022 r. (niedziela), godz. 9:00–14.30.

Początek: Urząd Gminy w Dydni (Dydnia 224), godz. 9:00 (sala narad)

W planie: wykład dot. miejsc, architektury i historii związanej z tymi miejscami znajdującymi się na terenie Gminy Dydnia, następnie wyjazdowe szkolenie turystyczno-krajoznawcze w gminie Dydnia. Odwiedzimy drewniany kościół w Jabłonce i dwór w Jabłonce. Na zakończenie szkolenia (ok. godz. 13:30) ognisko z kiełbaskami. Zapewniamy prowiant na ognisko. Podczas szkolenia przewidziano także spacer z Witryłowa przez kładkę na Sanie do cerkwi w Uluczu (ok. 5,5 km w dwie strony), dlatego prosimy zabrać np. wygodne obuwie, kijki trekkingowe i odzież dostosowaną do warunków atmosferycznych (np. na wypadek deszczu). Szkolenie poprowadzi przewodnik beskidzki.  

Informacje i zapisy:

– mail: mpodkul@interia.pl

– tel.: 693 049 712 lub w Urzędzie Gminy w Dydni tel. 134308152

Ilość miejsc ograniczona. Termin zgłoszeń upływa 21 lipca 2022 r. o godz. 15.00.

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, a także namiary kontaktowe (mail lub nr tel.). Potwierdzeniem dopuszczenia do szkolenia jest otrzymanie informacji zwrotnej od organizatora.

PROW

Zadanie pn. „Uniwersytet Samorządności w Gminie Dydnia – organizacja bezpłatnych wykładów, warsztatów i zajęć praktycznych dla mieszkańców” mające na celu przeprowadzenie inicjatyw edukacyjnych w ramach koncepcji „Uniwersytet Samorządności” objętej „Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025” dofinansowanym ze środków  budżetu Województwa Podkarpackiego.

381