“Uniwersytet Samorządności” – pierwsze szkolenie

spotkanie

PROW

Za nami pierwsze szkolenie realizowane w ramach II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025, projektu realizowanego przez Gminę Dydnia dla mieszkańców powiatu brzozowskiego pn.: „Uniwersytet Samorządności w Gminie Dydnia” – organizacja bezpłatnych wykładów, warsztatów i zajęć praktycznych dla mieszkańców.

Dnia 11.07.2022 r. w sali Urzędu Gminy w Dydni odbył się wykład w ramach bloku historycznego, który poprowadzili pracownicy Muzeum Regionalnego w Brzozowie oraz Stowarzyszenia Historyczno-Krajoznawczego Ziemi Brzozowskiej.

Podczas spotkania mieszkańcy mogli zapoznać się z historią naszego regionu m.in. omówione zostały zagadnienia dotyczącego służby wojskowej w armii austriackiej mieszkańców Galicji w okresie od 1772 r. do 1918 r. oraz poruszono tematykę okupacji hitlerowskiej na obszarze Gminy Dydnia.

Ponadto uczestnicy spotkania zapoznali się z nietuzinkowymi postaciami, które związane były z gminą Dydnia – wywodzili się z tego terenu, zamieszkiwali na nim, działali, bądź odwiedzali nasz region. Ukazano również bogactwo zabytków architektury sakralnej, jak i rezydencjonalnej, które warto odwiedzić będąc w Gminie Dydnia.

A już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu brzozowskiego na drugi wykład w ramach bloku historycznego, który odbędzie się 24 lipca 2022 r. (niedziela), godz. 9:00–14.00, informacje i zapisy: e-mail: mpodkul@interia.pl, tel.: 693 049 712 lub w Gminie Dydnia tel. 13 430 81 52.

Zadanie pn. „Uniwersytet Samorządności w Gminie Dydnia – organizacja bezpłatnych wykładów, warsztatów i zajęć praktycznych dla mieszkańców” mające na celu przeprowadzenie inicjatyw edukacyjnych w ramach koncepcji „Uniwersytet Samorządności” objętej „Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025” dofinansowanym ze środków  budżetu Województwa Podkarpackiego.

554