Uniwersytet Samorządności – zaproszenie na cykl inicjatyw edukacyjnych


Wójt gminy Dydnia ma przyjemność zaprosić mieszkańców powiatu brzozowskiego na bezpłatne inicjatywy edukacyjne, realizowane w ramach II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności”.

W ramach zadania przeprowadzone zostaną inicjatywy edukacyjne w trzech blokach tematycznych: ekologicznym, etnograficznym i promocyjno-gospodarczym.

Szkolenia odbędą się od września do listopada br. w budynku Urzędu Gminy po adresem: 36-204 Dydnia 224.

Szczegółowy harmonogram warsztatów przedstawia się następująco:

8 września – “Dzika gastronomia – rośliny z naszych łąk i pól w domowej kuchni” godz. 9.00-15.00 – Warsztat o wykorzystaniu dostępnych roślin, wraz ze sposobami zastosowania ich w codziennej diecie, informacje o ich dobroczynnych, zdrowotnych właściwościach.

26 września – „StrategON MAX” godz. 11.00 – Warsztat z zakresu unikalnej metody działań marketingowych, angażujących w całościowy sposób wszystkie zmysły, tak by klient związał się z marką na głębszym, emocjonalnym poziomie.

6 października – “Dzika medycyna – ziołowe przepisy Szeptuchy” godz. 9.00-15.00 – warsztat o  sposobie zbierania i przetwarzania roślin, jak również korzyściach stosowania roślin w celach leczniczych.

18 października – “Pasieka bez tajemnic” godz. 9.00-17.00 – warsztat podnoszący kompetencje dot. szerokiego spectrum prawidłowego prowadzenia pasieki.

31 października – „Wyroby biżuterii karpackiej” godz. 9.00-17.00 – warsztat z własnoręcznego wytwarzania ozdób z wykorzystaniem tradycyjnego wzornictwa (krywulki, hardany, drabynk, selanki itp.).

6 i 8 listopada – “Karpackie tańce ludowe” godz. 17.00-20.00 – warsztat przybliżający tematykę ludowych tańców karpackich, umożliwi wprowadzanie tańców łemkowskich i bojkowskich do repertuaru lokalnych zespołów.

Szkolenia w ramach bloku ekologicznego i etnograficznego poprowadzą wykładowcy z Bieszczadzkiego Uniwersytetu Ludowego, natomiast warsztat w ramach bloku promocyjno-gospodarczego poprowadzi autorka unikalnej metody StrategON MAX Gabriela Antczak.

Warsztaty potrwają ok. 6-8 godzin. Godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć zostaną podane wkrótce. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje i zapisy dostępne będą pod nr. telefonu: 134308152.

Plakat do pobrania TUTAJ

257