Widzisz wilka? Zareaguj!


W związku z licznymi przypadkami pojawienia się wilków w pobliżu gospodarstw domowych, Wójt Gminy Dydnia zwraca się z prośbą do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zgłaszanie każdej obecności wilka w pobliżu gospodarstwa domowego do Urzędu Gminy w Dydni. Każde zdjęcie lub nagrany filmik – z zachowaniem pełnej ostrożności – przesłany do tut. urzędu będzie podstawą do podejmowania dalszych działań, związanych z zabezpieczeniem mieszkańców przed atakiem wilków. Władze gminy radzą, aby dzieci pozostały przez cały czas pod opieką rodziców, psy nie biegały luzem oraz by zabezpieczyć zwierzęta hodowlane. Sytuacja jest coraz poważniejsza i świadczy o naturalnym przełamaniu strachu wilka przed człowiekiem. W trosce o wzajemne bezpieczeństwo reagujmy, zanim wilk zaatakuje człowieka! Dzwoń pod nr 13 439 81 47, pisz na adres urzad@gminadydnia.pl

242