XX Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej


W tym roku obchodziliśmy jubileuszowy, bo już XX Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla uczniów ze szkół podstawowych. Jest to niezwykłe wydarzenie, które od dwudziestu lat przyciąga młodzież z terenu gminy Dydnia, dając im szansę zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i językowych. Konkurs ten jest nie tylko okazją do rywalizacji i zdobywania nagród, ale przede wszystkim doskonałą motywacją do rozwijania pasji do muzyki i języków obcych. Dla wielu uczestników jest to pierwsze spotkanie z publicznością, szansa na pokazanie swojego talentu i zdobycie cennego doświadczenia scenicznego. Uczniowie przygotowują się do tego wydarzenia przez wiele tygodni, ucząc się wymyślnych aranżacji i doskonaląc swoje umiejętności wokalne. Każdy z nich ma szansę zabłysnąć na scenie i zyskać uznanie publiczności oraz jury. To również szansa na pokazanie się przed szerszą publicznością i na nawiązanie nowych przyjaźni, które łączą podobne zainteresowania.

Przez 20 lat gościliśmy na naszej niebockiej szkolnej scenie uczniów z Grabówki, Jabłonki, Dydni, Wydrnej, Niewistki, Końskiego oraz z Niebocka. Pamiętamy niezwykłą kreatywność i wyobraźnię uczniów, wówczas jeszcze klas gimnazjalnych, w poszukiwaniu własnego stylu i wyrazu artystycznego. Pamiętamy emocje, które towarzyszyły tym występom. Pamiętamy niezapomniane reakcje publiczności, ich oklaski, okrzyki motywujące do dalszego działania, kiedy czasem pojawiała się olbrzymia trema. Pamiętamy ciekawe osobiste interpretacje utworów obcojęzycznych. Wasza obecność sprawiała, że za każdym razem to wydarzenie było pełne niezapomnianych wrażeń.

Jako koordynator tego przedsięwzięcia chciałabym podziękować pani Bożenie Chorążak, ówczesnej pani dyrektor za wsparcie. Dzięki Pani zaufaniu i pomocy udało się nam stworzyć wyjątkowe wydarzenie, które wpisało się na stałe w kalendarz naszych uroczystości. Wydarzenie, na które czekają uczniowie, aby móc zaprezentować swoje umiejętności. Dziękuję jeszcze raz za pomoc i życzę dalszych sukcesów w pracy na rzecz naszej całej lokalnej społeczności jako Wójt Gminy Dydnia.
Dziękuję obecnej Pani dyrektor Beacie Dżoń za zaangażowanie i pomoc w organizacji jubileuszowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Okazane wsparcie i pomoc sprawiły, że wydarzenie przebiegło pomyślnie i przyjemnie.

Pragnę również podziękować nauczycielom: Jolancie Dąbrowieckiej, Elżbiecie Kopiji-Piskorowskiej, Anecie Wójcik, Ewie Wojnickiej, które od początku istnienia tego konkursu przygotowują uczniów do występów. Dzięki Waszej pracy i zaangażowaniu nasi uczniowie zdobyli nowe umiejętności i doświadczenia, które miały wpływ na ich rozwój artystyczny.
Obecnym uczestnikom życzę, aby konkurs piosenki obcojęzycznej był nie tylko wyzwaniem, ale także inspiracją do dalszego rozwoju artystycznego.

Anna Pocałuń

Materiał nadesłany

106