Apel Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP

ZOSP

Szanowne Druhny i Druhowie
Rycerze Świętego Floriana

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. To czas kiedy wspominamy bliskich, przyjaciół i znajomych, wszystkich Tych którzy odeszli. Jak powiedział ks. Jan Twardowski „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.

Zbierzmy się w tym czasie, żeby uczcić pamięć inicjatorów powstania, w 1921 roku, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz aby wspomnieć tych, którzy udając się na wieczną służbę opuścili nasze szeregi. Odwiedźmy ich groby, miejsca upamiętnienia, pomniki.

Dajmy wyraz pamięci tym, którzy spiesząc z pomocą drugiemu człowiekowi złożyli na ołtarzu strażackiej służby ofiarę najwyższą, ofiarę swego życia. Pamiętajmy o symbolicznym zapaleniu znicza, złożeniu kwiatów, modlitwie.

Oddajmy im cześć.

Ze strażackim pozdrowieniem,

Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP
Waldemar Pawlak

Warszawa, 21 października 2021r

566