Gminny konkurs „Z Dydyńskiego Ogrodu na Stół”

różowe kwiaty

Przydomowe ogródki są nie tylko naszą wizytówką, są również pięknym, tradycyjnym elementem krajobrazu naszej gminy.

Wójt Gminy Dydnia serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy do udziału w konkursie „Z Dydyńskiego Ogrodu na Stół”

Głównym celem konkursu jest promowanie idei przydomowych ogródków warzywnych, owocowych, ziołowych, kwiatowych. Ogródki tworzyły nasze prababcie, babcie, mamy, a dzisiaj pora na to abyśmy kontynuowali tę piękną tradycję, korzystając z możliwości jakie daje nam życie na wsi.

Kategorie konkursowe:

• Przydomowy ogródek – w tej kategorii można zgłaszać przydomowe ogródki warzywne, owocowe, sady.
  • Ogródek przyjazny pszczołom – w tej kategorii można zgłaszać przydomowe ogródki kwiatowe i ziołowe, obfitujące w rośliny miododajne.
  • Danie z produktów z własnego ogródka – w tej kategorii można zgłosić potrawę, przetwory, wypieki, słodycze. Najważniejsze by były przygotowane z produktów z własnego ogródka. Dodatkowym walorem będzie wykorzystanie tradycyjnej receptury.

Zgłoszenia należy składać do 30 czerwca 2021 r. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się w sierpniu 2021 r.

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny jest w załącznikach.

Patronem Honorowym Konkursu jest Jerzy Borcz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Na realizację zadania Gmina Dydnia otrzymała dofinansowanie z w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan operacyjny na lata 2020-2021, jako partner Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej ,,Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”

Szczegółowe informacje dotyczące Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz możliwość zarejestrowania się jako partner KSOW  znajdują się na portalu internetowym http://ksow.pl/