III Ekobieg w Dolinie Sanu na podium


EkoBieg w Dolinie Sanu wpisał się do kalendarza imprez sportowych. Organizatorami trzeciej edycji EkoBiegu byli: Wójt Gminy Dydnia, Klub Biegacza Dydnia, Gminny Ośrodek, Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni. Honorowy patronat nad nią objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. Partnerem wydarzenia była Gmina Sanok.

Impreza ta z roku na rok przyciąga coraz szersze grono miłośników biegania, aktywnego spędzania wolnego czasu, a nawet powoli staje się świętem rodzinnym. W tym roku wzięło w niej udział ok. 190 uczestników, nie tylko z naszego regionu, ale z całego Podkarpacia oraz innych regionów Polski, w tym ok 140 osób dorosłych i ok. 50 dzieci. Trasy są zaplanowane tak, by radość z wyścigu towarzyszyła zapalonym biegaczom, dzieciom i osobom dopiero początkującym a przebiegają wśród malowniczych nadsańskich krajobrazów.

W dwóch grupach wiekowych odbył się także bieg dla najmłodszych na 200 i 500 metrów. W czasie, gdy rodzice biegli, dla najmłodszych zorganizowane zostały gry i animacje przez trenerkę Ewę Czopor z Ninja Kids Academy Poland. Profesjonalną rozgrzewkę dla dorosłych uczestników EkoBiegu przeprowadziła Anna Łapińska z Jumping Stars Club Fitness Przemyśl. O pomiar czasu zadbała firma Timekeeper z Ropczyc. Miłośnikom biegania niestraszny był nawet deszcz, a trudy wysiłku rekompensowały piękne widoki. Ubłoceni i szczęśliwi na mecie otrzymywali dyplom i medal, zaś na najlepszych czekały pamiątkowe ekologiczne statuetki.

W biegu na dystansie 5 km zwyciężyli:

W kategorii mężczyzn:

1. miejsce Damian Dziewiński

2. miejsce Kacper Bujdasz

3.  miejsce Krzysztof Banasik

W kategorii kobiet:

1. miejsce Aleksandra Jakubczak

2. miejsce Monika Banasik

3.  miejsce Karolina Ochyra

W biegu na 20 km w klasyfikacji generalnej mężczyzn

1. miejsce zajął Andrzej Cisek

2. miejsce Szymon Szmist

3. miejsce Kamil Pyrcz

W biegu na 20 km w klasyfikacji generalnej kobiet

1. miejsce Anna Owsicka

2. miejsce Anna Święch

3. miejsce Ewelina Lipińska

W kategorii Kobiety:

20-29 lat: Sylwia Typiak

30-39 lat:

1. miejsce Aleksandra Para

2. miejsce Katarzyna Dydak

3. miejsce Ewelina Barszczowska

40-49 lat:

1. miejsce Iwona Kotowicz

2. miejsce Barbara Buda

3. miejsce Halina Ćwiąkała

50-59 lat: Anita Folta

60+: Urszula Namiota

W kategorii Mężczyźni:

20-29 lat:

1. miejsce Adrian Maziarski 

2. miejsce Jakub Kocaj

3. miejsce Janusz Stadnyk

30-39 lat:

1. miejsce Michał Gazdowicz

2. miejsce Szymon Kudła

3. miejsce Paweł Żak

40-49 lat:

1. miejsce Daniel Maślany

2. miejsce Virus

3. miejsce Wojciech Deleżuch

50-59 lat:

1. miejsce Grzegorz Zabiegły

2. miejsce Mariusz Mateja

3. miejsce Roman Bielski

lat 60+:

1. miejsce Adam Kustroń

2. miejsce Jacek Kulikowski

3. miejsce Roman Gajda

Dekoracji zwycięzców dokonała wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń wraz z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni Rafałem Czoporem oraz prezes Klubu Biegacza Dydnia Anną Żak. Na koniec spośród uczestników wylosowano upominki przekazane przez sponsorów. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznej edycji Ekobiegu. Za zabezpieczenie biegu podziękowania należą się OSP w Dydni, Jabłonce, Obarzymie, Wydrnej, Witryłowie, Krzywem, Temeszowie, Warze i Hłomczy. Nad wszystkim czuwali pracownicy GOKBPiW sołtys Ulucza wraz z radą sołecką.

III EkoBieg wsparli: Gmina Dydnia, Stowarzyszenie LGD Ziemia Brzozowska, Gminny Ośrodek Kultury w Dydni, IdeaShirt, SPORTPRINT, StreetWood, Ninja Kids Academy Poland, Jumping Stars Club Fitness w Przemyślu, Ardik Brzozów, MOSiR Brzozów, Damian Hałasik – Napoje Kolorowe i Woda Mineralna, Studio Wigor Normobaria, Nadleśnictwo Dynów, Brzozów Lasy Państwowe, Kamar Brzozów, Athletic Gym&Fitness Sanok, Gran-Pik Liwocz Brzozów. Piękne dyplomy zostały przygotowane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywem i Centrum Opiekuńczno-Mieszkalnego w Krzemiennej. Popularnością wśród najmłodszych i starszych biegaczy cieszyło się stoisko edukacyjne Lasów Państwowych. Patronat medialny objęli: TVP3 Rzeszów, Radio Rzeszów, Brzozowiana, Tygodnik Sanocki i InfoPodkarpacie.

Miłym akcentem tegorocznych zawodów było uczczenie urodzin jednej z zawodniczek. Radość wspólnego biegania, aktywnego wypoczynku przeradza się w bliższe znajomości, a EkoBieg znalazł się w kalendarzu biegów pasjonatów tej dyscypliny sportowej. Ci, którzy byli po raz pierwszy w Uluczu, zapowiedzieli swój udział w kolejnych edycjach, a ci którzy są z nami od początku, zachęcają kolejnych uczestników i zabierają ze sobą znajomych. O sukcesie tej imprezy sportowej świadczy zwycięstwo podczas XXIII Plebiscytu na Sportowców Powiatu Brzozowskiego i uzyskanie tytułu Imprezy Roku. Podczas uroczystego wręczenia nagród, które odbyło się 27 kwietnia br. w Brzozowskim Domu Kultury wójt gminy Dydnia pogratulowała organizatorom – Gratuluję wspaniałych rezultatów, opartych na rosnącej liczbie uczestników tego wydarzenia i promocji terenów rekreacyjnych gminy Dydnia. Niech to  wspaniałe osiągnięcie, będące rezultatem wytrwałości i determinacji przyczyni się do rozwoju biegania, a także odkrywania walorów turystycznych nadsańskich krajobrazów. Organizatorom życzę jeszcze więcej satysfakcji i dalszych sukcesów!

Pozostaje nam zaprosić do udziału już za rok w IV EkoBiegu w Dolinie Sanu w 2024 r.

379