Inauguracja roku szkolnego 2023/2024


„Rok szkolny 2023/2024 uważamy za otwarty” – zabrzmiało wczoraj we wszystkich szkołach. Korytarze zapełniły się roześmianymi i wypoczętymi uczniami. Choć pierwszy dzwonek na lekcję zabrzmiał dziś, wczoraj uczniowie podczas mszy św. w swoich parafiach modlitwą w intencji społeczności szkolnych rozpoczęli nowy rok szkolny. Po mszach w uroczystym pochodzie udali się do szkół, gdzie odbyły się apele. W salach gimnastycznych dyrektorzy powitali nauczycieli, pracowników, a szczególnie serdecznie uczniów i towarzyszących im rodziców. W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w szkołach w Dydni, Jabłonce i Niebocku oraz Szkole Muzycznej I st. w Dydni udział wzięły również wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń i dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Jolanta Bieda. Zwłaszcza ważny był to dzień dla uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją szkolną przygodę. Uczniowie poznali swoich wychowawców, plany lekcji, zasady obowiązujące w rozpoczynającym się roku szkolnym i kolegów. Był też czas, by zwiedzić szkołę. Podczas wakacji, gdy uczniowie odpoczywali, w szkołach odbywały się  remonty, a sale lekcyjne zostały doposażone, tak by nauka mogła odbyć się w komfortowych warunkach. Obecna podczas inauguracji roku szkolnego wójt Alicja Pocałuń zapewniła obecnych rodziców, że ich dzieci są pod opieką profesjonalistów i że mogą być spokojne o bezpieczeństwo swoich pociech, podziękowała jeszcze raz wszystkim, którzy pomimo wakacji, przyczynili się do uświetnienia gminnych uroczystości i poświęcili swój czas wolny na przygotowania. Uczniom życzyła niezapomnianych chwil, sukcesów nie tylko w nauce, zaś nauczycielom i wychowawcom nieustającej inspiracji. Podziękowała również dyrektorom za włożone zaangażowanie i wysiłek, by ten rok szkolny mógł rozpocząć się zgodnie z planem. Podczas inauguracji roku szkolnego w SM w Dydni, dyrektor Elżbieta Przystasz odebrała z rąk dyrektor ZOS Jolanty Biedy akt powierzenia stanowiska dyrektor szkoły i przyjęła gratulacje. Rozpoczęciu roku w SM towarzyszył koncert uczniów.  Wszystkim związanym z procesem edukacji życzymy, by rozpoczynający się rok szkolny przyniósł sukcesy i był źródłem satysfakcji.

208