“Kalina” uświetniła jubileusz 15-lecia pracy twórczej Zespołu Wokalno-Tanecznego Tyrawa Wołoska


13 sierpnia br. na zaproszenie Ludowego Zespołu Wokalno-Tanecznego Tyrawa Wołoska wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń oraz dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Dydni Jolanta Bieda wzięły udział w Tyrawskim Spotkaniu z Folklorem. Podczas tego wydarzenia odbyły się uroczystości jubileuszowe 15 lat pracy twórczej zespołu. Obchody zostały uświetnione występami Zespołu Pieśni i Tańca “Kalina” z Niebocka. Młodzi artyści zostali przyjęci bardzo entuzjastycznie przez społeczność Tyrawy Wołoskiej. W Tyrawskim Spotkaniu z Folklorem udział wzięli również wójt gminy Tyrawa Wołoska Teresa Brzeżawska-Juszczak, przewodnicząca rady gminy Joanna Szylak oraz sympatycy zespołu. Uroczystość była pretekstem do podsumowania lat działalności, wspomnień o byłych członkach i zaprezentowania na scenie swoich talentów. W organizację tego wydarzenia zaangażowana była dyrektor GOK-u w Tyrawie Wołoskiej Bożena Bobyk i pracownicy. Życzenia i gratulacje płynęły od zaproszonych gości, w tym wójt gminy Dydnia, która współpracowała z zespołem przez 10 lat w ramach LGD Dolina Sanu. – Z okazji kryształowej rocznicy działalności Zespołu, która jest symbolem tak trwałości jak delikatności, proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje. Jest mi niezmiernie miło, mogąc dzielić z Wami te chwile radości. Pomnażacie wspaniały dar dany od Boga, a talentami wokalno-tanecznymi i dzielicie się z innymi. Życzę, abyście swoje umiejętności wykorzystali jak najlepiej, a pielęgnowane przez Was najcenniejsze wartości kultury ludowej gminy i regionu, niech będą źródłem satysfakcji i spełnienia. Na dalsze lata działalności życzę dobrego zdrowia, pomyślności i niegasnącej pasji twórczej. – Wraz z życzeniami wójt przekazała kierownik zespołu upominek.

159