Mistrzyni Polski z Gminy Dydnia


10 kwietnia 2024 r. jeszcze pełna wrażeń po sobotnim zwycięstwie w Kołobrzegu, złota medalistka Mistrzostw Polski PZKK Milena Harydczak spotkała się z wójt gminy Dydnia Alicją Pocałuń. Milena jest zawodniczką Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin Byakko, a swoją przygodę z karate rozpoczęła w 2021 roku, wraz z powstaniem klubu w Dydni. Pierwsze sukcesy osiągnęła w 2022 r., za co otrzymała nagrodę wójta gminy Dydnia. Milena obecnie jest uczennicą klasy VII Szkoły Podstawowej w Końskiem. Jej osiągnięcia za 2023 r., m.in.: srebrny medal w i Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Byakko Warrior Cup, zostały docenione przez władze gminy podczas tegorocznej Gminnej Gali Sportu. Milena, jako jedyna z 8 reprezentantów klubu zdobyła zwycięstwo, i to zwycięstwo w pięknym stylu, choć i pozostałym zawodnikom nie brakowało ducha walki. W mistrzostwach udział wzięło łącznie ponad 500 zawodników, zaś dla tak młodego klubu, stawiającego pierwsze kroki we współzawodnictwie na poziomie ogólnopolskim, jest to powód do dumy, motywacja do oddania się pasji sportowej oraz nowe doświadczenie.

– Karate pomaga nie tylko w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej, jest ono metodą osiągania stabilności psychicznej, pewności siebie i spokoju. Karate doskonali psychikę, wyrabia silną wolę, kształtuje kulturę człowieka i hart ducha. Umiejętność walki jest w tym wszystkim drugorzędna. To właśnie cele etyczne tej sztuki walki, sprawiły, że fascynują się nią miliony  osób na całym świecie. Cieszę się, że udało nam się stworzyć mocną drużynę karate właśnie w Dydni, gdyż współpraca pomiędzy samorządem, rodzicami jest świetna, a dzieci i młodzież są bardzo zmotywowani do zdobywania nowych umiejętności – podkreślił obecny na spotkaniu Łukasz Paluch – trener.

Milenę bardzo wspiera mama, która kibicowała jej przed telewizorem, podczas trzech walk, które rozegrała córka z o wiele bardziej doświadczoną przeciwniczką. – Jeżeli zawody są bliżej niż na drugim końcu Polski, staram się towarzyszyć córce – z uśmiechem i dumą opowiadała o pasji córki.

Już kolejny turniej, w którym weźmie udział Milena odbędzie się w najbliższy weekend w Lublinie. Wójt pogratulowała już imponujących osiągnięć Milenie, jej mamie oraz trenerowi, wręczyła list gratulacyjny i upominek oraz zapewniła, że będzie kibicować podczas kolejnych zawodów.

Jeżeli ktoś chce tak, jak Milena zostać mistrzynią i dołączyć do wielkiej rodziny karate w Dydni, to informujemy, że zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej w Dydni w poniedziałki oraz czwartki, dla dzieci i młodzieży od 4 do 14 lat, mile widziani też zawodnicy w starszym wieku.

282