Oficjalne otwarcie Klubu Seniora w Temeszowie

KlubSeniorTemeszów

Klub Seniora w Temeszowie został oficjalnie otwarty. W obecności zaproszonych gości – przedstawicieli władz samorządowych, instytucji lokalnych i regionalnych, w dniu 17 sierpnia 2021 r.  uroczyście zainaugurowano powstanie placówki.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości oraz symbolicznego przecięcia wstęgi rozpostartej przy drzwiach wejściowych budynku. Ksiądz Bartosz Rakoczy – wikary parafii w Dydni, dokonał poświęcenia Klubu. Krótkie okolicznościowe występy na tę specjalną okazję przygotowały temeszowskie dzieci, a także uczestnicy Klubu Seniora w Temeszowie. Przed publicznością wystąpił również Dawid Siwiecki – pochodzący z Krzywego akordeonista.

Uczestnicy Klubu Seniora z tej wyjątkowej okazji otrzymali od reprezentującej lokalny samorząd Wójt Gminy Dydnia Alicji Pocałuń obraz z wizerunkiem świętego Michała Archanioła – Patrona Gminy Dydnia. Ten sam wizerunek świętego znajduje się we wszystkich instytucjach publicznych Gminy Dydnia. Oprócz tego dostali również drobny sprzęt AGD, ponieważ zajęcia kulinarne są jednymi z ulubionych zajęć klubowiczów. Od pozostałych gości dostali m.in. wiele książek, gier planszowych, płyt z muzyką, które będą umilać im wspólnie spędzony w klubie czas.

Zaproszeni goście mieli okazję również zwiedzić świeżo wyremontowany budynek Klubu Seniora, a także obejrzeć wystawy prac artystycznych uczestników klubu.

W uroczystości wzięli udział m.in. Senator RP Alicja Zając, Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd, Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń, Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego Adam Drozd i Monika Brewczak, Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie Małgorzata Guła, Wójt Gminy Sanok Anna Hałas, Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski, Sekretarz Gminy Dydnia Edyta Kuczma, Skarbnik Gminy Dydnia Anna Stachyrak, Przewodniczący Rady Gminy Dydnia Piotr Szul, reprezentujący Posła Adama Śnieżka Andrzej Wrona, reprezentujący Europosła Bogdana Rzońcę Jerzy Adamski, Kierownik PODR Tomasz Bartnicki, Komendant Powiatowy PSP w Brzozowie Krzysztof Folta, Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie Joanna Kędra, Kierownik Posterunku Policji w Dydni Albert Adam oraz dzielnicowa Magdalena Kaszowska, Radni, Sołtysi, Kierownicy Gminnych Referatów oraz Gminnych Jednostek Organizacyjnych, Pracownicy GOPS w Dydni, Pracownicy Instytucji Gminy Dydnia, Uczestnicy Klubu Seniora w Jabłonce, a także Uczestnicy Klubu Seniora w Temeszowie wraz z animatorem klubu Anetą Rzeszut.

687