Piknik rodzinny w Jabłonce


11 czerwca br. Szkoła Podstawowa w Jabłonce, Rada Rodziców, Akcja Katolicka i OSP w Jabłonce zorganizowali piknik rodzinny, który odbył się przy szkole w Jabłonce. Przybyłych na uroczystość przywitała dyrektor szkoły Zuzanna Dmitrzak, która powołując się na słowa wypowiedziane przez patrona szkoły – Rodzina bierze swój początek w miłości, jaką Stwórca ogarnia stworzony świat – zaprosiła do obejrzenia występów uczniów. Na początek życzenia swoim mamom i tatom złożyli uczniowie klas 0-III. Swoją wdzięczność rodzicom wyrazili w piosenkach, wierszykach i układach choreograficznych. Następnie znane już z występu podczas I Gminnego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tanecznych minionki, czyli zespół Manzam zaprezentował układ taneczny, który rozbawił zebranych w sali sportowej. Uczniowie zaprezentowali również utwory wokalne i instrumentalne, zabrzmiały m.in. akordeon i keyboard. Uczennice kl. IV zaprezentowały układy akrobatyczne. Obecna podczas uroczystości wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń skierowała gratulacje do rodziców, dając wyraz swojego uznania dla ich wkładu pracy oraz oddaniu dzieciom, ich pasjom i potrzebie rozwoju.

Ratownicy z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego przeszkolili uczestników pikniku z udzielania pierwszej pomocy i rozpoznawania sytuacji zagrożenia, w kontekście zbliżających się wakacji. Poprawa pogody pozwoliła na kontynowanie pikniku przed szkołą, gdzie rozstawiono kuchnię polową, dmuchane zjeżdżalnie i bumper ball. Dzieci puszczały ogromne bańki mydlane, klaun skręcał z baloników zwierzęta, a myszka Miki chętnie pozowała do zdjęć z najmłodszymi uczestnikami pikniku. Rada rodziców zadbała o przekąski na słono i słodko, zorganizowała również loterię fantową. Dla najmłodszych zorganizowano animacje z chustą w sali sportowej. Mamy, ciocie i babcie korzystały z konsultacji kosmetycznych u przedstawicielki Mary Kay. Strażacy z OSP w Jabłonce zapraszali do wspólnej zabawy, chłopcy szczególnie byli zainteresowani próbowaniem swoich sił w pompowaniu wody i trafianiu wężem z wodą do celu, przymierzali ubrania strażackie i zasiadali w kabinie wozu strażackiego. Swoje stanowisko ze sprzętem ratownictwa medycznego zaprezentowali ratownicy z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Radosne i rozśpiewane dzieci z pomalowanymi buziami, opanowały plac przy szkole. Impreza udała się na 6! Była to zasługa całej społeczności Jabłonki, słowa uznania i gratulacje kierujemy do organizatorów.  

220