Przedświąteczny poranek w SP w Dydni


5 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dydni odbyło się spotkanie, podczas którego dyrektor szkoły Iwona Pocałuń podsumowała aktywność uczniów w licznych konkursach i przedsięwzięciach o charakterze gminnym, powiatowym a nawet wojewódzkim. W przedświątecznej atmosferze w obecności wójt gminy Dydnia Alicji Pocałuń pogratulowała zwycięzcom konkursów.  Uczniowie brali udział m.in. w Gminnym Konkursie na Pisankę i Palmę Wielkanocną, gminnych eliminacjach konkursu „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W ramach Tygodnia Języków Obcych odbyły się: Szkolny Konkurs Wiedzy o Londynie, Berlinie i Paryżu, Konkurs Poezji Obcojęzycznej, Szkolny Konkurs Plastyczny “Sławne osoby”. Szóstoklasista – Adam Wolwowicz otrzymał wyróżnienie podczas V Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. Również na niwie sportowej uczniowie zdobywają wysokie wyniki. Drużyny dziewcząt zdobyły odpowiednio 1. miejsce w kategorii Powiatowych igrzysk Dzieci i 2. miejsce podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Dyrektor szkoły podsumowała również akcję zbiórki elektrośmieci w ramach programu „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”, w którą aktywnie włączyła się cała społeczność szkolna. Spotkanie było okazją do przedstawienia wyników Konkursu Poezji Śpiewanej i wysłuchania finalistów. Dyrekcja wspólnie z wójt gminy wręczyły nagrody uczestnikom i życzyły zebranym w hali sportowej szkoły radosnych świąt wielkanocnych. Piękna aktywność uczniów i udział w konkursach potwierdzone wysokimi wynikami zasługują na wyrazy uznania dla zaangażowania dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i wychowawców, bez których nie byłoby tylu sukcesów. Szkoła Podstawowa w Dydni jest świetnym przykładem zapewnienia odpowiednich warunków rozwoju dzieci i młodzieży w wielu obszarach. Na koniec wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkimi jajeczkami.

468