Rodzina. Tu zaczyna się życie. Miłość nigdy się nie kończy.


16 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Niewistce społeczność szkolna zorganizowała Dzień Rodziny. W montażu słowno-muzycznym uczniowie podziękowali za miłość, opiekę i troskę swoim rodzicom. W uroczystości udział wzięli również wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, przewodniczący rady gminy Piotr Szul, sołtys Niewistki Michał Pałys i prezes Stowarzyszenia „Ziemia Dydyńska Przyjazna Dzieciom” Dorota Bluj. Przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły Bożena Pelczarska-Klimowicz. Sala gimnastyczna wypełniona była wzruszonymi rodzicami. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Goście skierowali do występujących i ich rodziców kilka ciepłych słów, a dzieci otrzymały słodki upominek. – W rodzinach powinniśmy cieszyć się każdym momentem spędzonym razem, wspierać się nawzajem w trudnych chwilach i doceniać miłość, jaką otrzymujemy od najbliższych. Takich radosnych chwil jak dziś, życzę Państwu więcej – podsumowała uroczystość wójt, dziękując za zaproszenie. Po części artystycznej przyszedł czas na słodki poczęstunek, na dzieci czekała moc atrakcji, w postaci zabaw z animatorami. Pogoda pozwoliła na puszczanie wielkich baniek mydlanych przed szkołą, a zabawa była kontynuowana w sali gimnastycznej, gdzie dzieci malowały twarze w wybrane przez siebie wzorki, można było zrobić sobie tatuaż i bawić się z chustą i liną. Najodważniejsi wzięli udział w próbie ognia. Z pewnością niedzielne popołudnie należało do udanych dla mieszkańców Niewistki.

222