Roztańczony i rozśpiewany Obarzym


18 czerwca br. w szkole w Obarzymie dzieci wraz ze swoimi rodzicami obchodzili Święto Rodziny. Specjalnie na tę uroczystość pod opieką nauczycieli uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Zaśpiewali piosenki, zatańczyli, złożyli życzenia i wręczyli upominki swoim mamusiom i tatusiom. Na uroczystość zostali zaproszeni również wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, przewodniczący rady gminy Dydnia Piotr Szul, sołtys Obarzyma Józef Nieznański oraz prezes Stowarzyszenia „Ziemia Dydyńska Przyjazna Dzieciom” Dorota Bluj. Przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły Dorota Sidor, podkreślając rolę i wartość rodziny. Za zaproszenie do wspólnego świętowania i możliwość podziwiania młodych talentów podziękowali goście, na czele z wójt Alicją Pocałuń. Po części artystycznej tak wzruszającej dla rodziców, przyszedł czas na wspólną zabawę, o którą dla najmłodszych zadbali animatorzy. Pomimo niesprzyjającej pogody za oknami, dzieci bawiły się wybornie, o czym świadczyły uśmiechnięte pomalowane buzie i radość podczas wspólnych zabaw z chustą i liną. Szczególne wrażenie wywarła na dzieciach i ich rodzicach zabawa z ogniem.

217