Widowiskowy Dzień Rodziny w SP w Dydni


15 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Dydni odbył się dzień sportu, kontynuacją wspólnego świętowania piątkowego popołudnia 16 czerwca były obchody Dnia Rodziny. Dla rodzica nie ma piękniejszej nagrody niż uśmiech dziecka, a jeżeli do tego może podziwiać swoją pociechę w tańcu, śpiewającą i całą sobą dziękującą za codzienny trud, to jest już widowisko. Właśnie takie show miało miejsce w Szkole Podstawowej w Dydni. Najmłodsze grupy szkolne od klas 0 do 3 zaprezentowały swoje talenty rodzicom, ciociom, wujkom i rodzeństwu. Niejednemu rodzicowi zakręciła się łza w oku, część z nich sama przypominała sobie swoje występy w murach tej szkoły, która na przestrzeni ostatnich dwóch lat została zmodernizowana. W radosnym świętowaniu Dnia Mamy, Dnia Taty i Dnia Dziecka udział wzięła wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń oraz radni gminy. Wszystkich obecnych przywitała dyrektor szkoły Iwona Pocałuń, która podziękowała opiekunom za przygotowanie programu artystycznego, co było nie lada wyzwaniem, gdyż przed wypełnioną salą gimnastyczną zaprezentowało się ponad 100 uczniów, podziękowała za współpracę rodzicom, w szczególności zaś zaangażowanej radzie rodziców.

Wójt pogratulowała wspaniałych prezentacji, podkreśliła, że dla dziecka poczucie bezpieczeństwa, miłość, szacunek i wparcie rodziców i rodzeństwa jest kluczowe w rozwoju, a uczestnicząc w zarówno w wydarzeniach szkolnych, takich, jak Święto Rodziny oraz życiu rodzinnym, poznaje wzory zachowań, normy oraz zasady postępowania, dlatego cieszę się, że wspólnie możemy dziś cieszyć sobą i integrować podczas tak miłego święta.

Po części artystycznej rodzice otrzymali od swych pociech upominki i świętowali już w swoich grupach.

171