Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Dydnia – Kids CUP 2022

karate

W sobotę 03 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni odbył się I Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Dydnia – Kids CUP 2022.

Turniej został zorganizowany przez Uczniowski Klub Karate Kyokushin Byyakko przy pomocy i wsparciu finansowym Wójta Gminy Dydnia Alicji Pocałuń.  W pomoc włączyła się również firma GranPik Liwocz, która przygotowała dla każdego zawodnika paczkę ze słodyczami.

W wydarzeniu udział wzięli: Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dydni Iwona Pocałuń, Wicedyrektor Marta Rachwał, Dyrektor GOK w Dydni Rafał Czopor oraz przedstawiciele OSP Dydnia, którzy zapewniali opiekę medyczną podczas turnieju.

W rywalizacji uczestniczyło 70 młodych karateków z trzech oddziałów klubu: Dydni, Sanoka i Przysietnicy.

Wójt Gminy Dydnia oraz Sensai: Katarzyna Kot, Krzysztof Kot i Rafał Hajduk o godzinie 10:00 otworzyli turniej. Po przywitaniu wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości rozpoczęła się rywalizacja sportowa, która podzielona została na 2 kategorie: pokaz kata oraz walki kumite.  

Dobre tempo rozgrywania konkurencji, udana współpraca organizacyjna i sędziowska, przyczyniły się do sprawnej realizacji turnieju.

Dla młodych karateków turniej był okazją do sprawdzenia swoich umiejętności na macie. Ponadto na zawodników oprócz dobrej zabawy, dyplomów i pucharów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Najmłodsi adepci karate pokazali swoje świetne przygotowanie do zawodów. Walki były bardzo zacięte, a o miejscach na podium decydowały noty sędziowskie. Sensai wielokrotnie mieli dylemat z wyłonieniem lepszego zawodnika.

Dodatkową motywacją dla startujących zawodników była obecność licznie zgromadzonych rodziców, głośno dopingujących startujących zawodników.

Gratulujemy wszystkim i zapraszamy do galerii zdjęć.

1095