“Uniwersytet Samorządności” – pierwsze szkolenia w ramach bloku historycznego

PROW

Już dziś Gmina Dydnia serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu brzozowskiego na bezpłatne szkolenia w ramach bloku historycznego w ramach realizacji II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” objętej Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025.

Blok historyczny obejmuje następujące zagadnienia: historia regionu, ważne postaci, miejsca i wydarzenia, znaczenie świadomości historycznej, kultywowanie tradycji, organizacja obchodów rocznic i jubileuszy, znaczenie zabytków oraz troska o dziedzictwo narodowe.

Szkolenia zrealizowane zostaną w dwóch terminach, podczas których poruszone zostaną odrębne zagadnienia. Poprowadzą je pracownicy Muzeum Regionalnego im.  Adama Fastnachta w Brzozowie oraz Stowarzyszenia Historyczno-Krajoznawczego Ziemi Brzozowskiej.

Szczegóły:

Terminy:

– 11 lipca 2022 r. (poniedziałek), godz. 17:00–19.00,

– 24 lipca 2022 r. (niedziela), godz. 9:00–14.00.

Informacje i zapisy:

– mail: mpodkul@interia.pl

– tel.: 693 049 712

Ilość miejsc ograniczona. Termin zgłoszeń upływa 7 lipca 2022 r. o godz. 15.00. W zgłoszeniu należy podać termin(y) wybranego szkolenia oraz imię i nazwisko, a także namiary kontaktowe (mail lub nr tel.). Ten sam uczestnik może wziąć udział w obu szkoleniach. Potwierdzeniem dopuszczenia do szkolenia jest otrzymanie informacji zwrotnej od organizatora.

Wykłady odbywać się będą w sali Urzędu Gminy w Dydni (Dydnia 224)

Zadanie pn. „Uniwersytet Samorządności w Gminie Dydnia – organizacja bezpłatnych wykładów, warsztatów i zajęć praktycznych dla mieszkańców” mające na celu przeprowadzenie inicjatyw edukacyjnych w ramach koncepcji „Uniwersytet Samorządności” objętej „Podkarpackim Programem Odnowy Wsi

562