Uroczystość “Poświęcenia samochodów strażackich” w Niebocku – zaproszenie


Wójt Gminy Dydnia, Prezes OSP w Niebocku oraz Proboszcz Parafii pw. św. Jana Kantego serdecznie zapraszają mieszkańców i gości do udziału w uroczystości “Poświęcenia samochodów strażackich” zakupionych dla jednostek OSP funkcjonujących na terenie gminy Dydnia. Ceremonia odbędzie się 2 maja br., a rozpocznie ją zbiórka pododdziałów i pocztów o godz. 15.30 przed Domem Strażaka im. Św. Floriana w Niebocku. W paradnym pochodzie na czele z orkiestrą uczestnicy przejdą do kościoła, gdzie odprawiona zostanie msza św. koncelebrowana. Następnie uroczysty apel, odznaczenia strażaków i poświęcenie samochodów odbędzie się na placu przed domem strażaka. Ceremonię honorowym patronatem objęła Wojewoda Podkarpacki. Patronaty medialne zostały przyznane przez TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, portale Brzozowiana.pl i Infopodkarpacie.pl. Zachęcamy mieszkańców do licznego udziału w uroczystości, a tym samym wyrażenia wdzięczności i docenienia obecności w naszych miejscowościach strażaków ochotników w przededniu Międzynarodowego Dnia Strażaka.

Program:

godz. 15.30 – zbiórka i przemarsz z parkingu przy Domu Strażaka im. Św. Floriana do kościoła parafialnego pw. św. Jana Kantego.

godz. 16.00 – uroczysta Msza św. koncelebrowana

godz. 17.00 – przemarsz uczestników na plac przed Dom Strażaka

– raport dowódcy uroczystości

– podniesienie flagi państwowej na maszt

– odznaczenia zasłużonych członków OSP

– poświęcenie wozów strażackich

– wystąpienia zaproszonych gości

do pobrania plakat TUTAJ

369