Uwaga! Nie przekazuj i nie upubliczniaj informacji o ruchach wojsk

Uwaga

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych prosi, aby NIE PUBLIKOWAĆ INFORMACJI, zdjęć, nagrań ani żadnych innych danych ukazujących ruchy wojsk, wojskowych pojazdów i samolotów, ich lokalizacji czy godzin przejazdów.

Nie przekazuj i nie upubliczniaj zdjęć, filmów i informacji o:

  • Miejscach pobytu lub transporcie żołnierzy;
  • Datach i godzinach przejazdów, wylotów, lądowań;
  • Liczbie i rodzajach wojska;
  • Znakach i tablicach rejestracyjnych pojazdów wojskowych.

Na terytorium naszego kraju trwają obecnie ćwiczenia i szkolenia z zakresu gotowości bojowej Wojska Polskiego oraz wojsk partnerskich, co wiąże się z ruchem ludzi oraz sprzętu wojskowego. Dowództwo generalne apeluje, że aby nie rozpowszechniać żadnych informacji o obiektach i ruchach wojsk. Nieodpowiedzialne udostępnianie takich danych w Internecie może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności naszego państwa. W tym niepewnym czasie musimy zachowywać szczególną ostrożność.

Bądźmy świadomi, bądźmy odpowiedzialni, chrońmy się wzajemnie!

227