Wiceprezes OSP Krzemienna Czesław Serafin odznaczony podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

7 maja odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w ramach jubileuszowej XXVIII Podkarpackiej Pielgrzymki Strażaków do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. Podczas pielgrzymki odbyła się uroczysta msza św. w intencji strażaków oraz ich rodzin pod przewodnictwem abpa Adama Szala. Uroczystość została zorganizowana przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie i swoją obecnością uświetnili ją: zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego, wicewojewoda podkarpacki, wicemarszałek woj. podkarpackiego, posłowie, samorządowcy oraz druhowie z województwa podkarpackiego, w tym Poczet Sztandarowy OSP Dydnia. Mszę św. poprzedził uroczysty apel, podczas którego wręczono strażakom odznaczenia państwowe. Jednym z odznaczonych Brązowym Krzyżem Zasługi był wiceprezes OSP Krzemienna druh Czesław Serafin. Gratulujemy tak znamienitego odznaczenia naszemu druhowi, dziękujemy za ofiarną służbę i życzymy satysfakcji z pełnionych obowiązków.

382